Охорона праці на підприємстві
Важливість створення системи управління охороною праці встановлюється міжнародними актами і договорами. Охорона праці розглядається як необхідна гарантія забезпечення трудових прав працівників у сфері охорони праці. «Конвенція № 155 МОП про безпеку та гігієну праці та виробниче середовище» визначає систему організації охорони праці на національному та виробничому рівні. На роботодавців покладається обов’язок надавати робочі місця, механізми та обладнання, організовувати виробничі процеси, які відповідають встановленим нормативам і не загрожують здоров’ю працюючих, вживати заходів щодо створення відповідних служб, на які покладаються комплексні функції управління охороною праці; співпрацювати з представниками працівників шляхом надання необхідної інформації, проведення консультацій з охорони праці; попереджати виникнення виробничого травматизму та проводити розслідування і облік нещасних випадків та професійних захворювань; проводити навчання працівників з питань охорони праці та інше.
Законодавством України, зокрема, ЗУ «Про охорону праці», передбачено окремий розділ, який присвячений організації охорони праці, її управління на підприємствах.
Одним з елементів управління охороною праці на підприємстві є створення служби охорони праці, яка може існувати в різних організаційних формах залежно від кількості працівників, а саме: у вигляді самостійного структурного підрозділу, групи фахівців або одного фахівця. Також законодавство передбачає й інші елементи управління організації праці, зокрема, розробка і затвердження положень, інструкцій, та інших актів з охорони праці; створення комісій з питань охорони праці на підприємстві (за рішенням трудового колективу); організація обов’язкових медоглядів працівників певних категорій; проведення навчання (інструктажу) з питань охорони праці.
Законодавством також передбачена дисциплінарна, адміністративна, матеріальна і кримінальна відповідальності за порушення у цій сфері.
У світлі вищевикладеного наявність на підприємстві затвердженого положення про охорону праці, положення про службу охорони праці, положення про комісії з питань охорони праці підприємства є досить важливими документами на підприємстві.
Обсяг робіт ЗахідЮрБух з даного напрямку може включати:
-
- розробку нормативних документів з охорони праці на підприємстві (положення про охорону праці, положення про службу охорони праці, положення про комісію з питань охорони праці підприємства) та їх затвердження;
- організацію навчання і перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві
Деталі послуги
- Онлайн консультації 0
- Персональний спеціаліст 0
- Подання звітів 0
- Аналіз діяльності Так