Бажаєте стягнути з боржника грошову суму або майно? – ви можете зробити це легко і просто, звернувшись до нашої нотаріальної контори за вчиненням виконавчого напису.
У чому перевага вчинення виконавчого напису нотаріусом?
Якщо боржник не повертає вам засобу або не передає майно, часто немає ніякої необхідності звертатися з позовом до суду, оплачувати судові витрати, наймати адвокатів, ходити на засідання і взагалі витрачати кілька місяців часу на розгляд справи.
Замість цього на документі, який свідчить про наявність боргу, можна вчинити виконавчий напис – нотаріус засвідчить ваше право на стягнення боргу. З цим документом ви зможете відразу ж звернутися у виконавчу службу (як державну, так і приватну), минаючи судову інстанцію.
Такий перелік документів визначається Кабінетом Міністрів. Постанова № 1172 містить наступні їх різновиди:
- нотаріально завірені договори позики;
- кредитні договори;
- іпотечні договори;
- договори лізингу;
- документи, що встановлюють заборгованість на утримання дітей, потребують тривалого лікування або особливих умов виховання;
- документи на виплату дивідендів;
- диспаши.
Існують й інші специфічні різновиди документів, проте там стягувачами виступають державні підприємства, установи та організації.
Які документи будуть потрібні?
- документи, що засвідчують особу кредитора;
- документ, зі списку, наведеного вище, підтверджує безспірність заборгованості;
- якщо документи подаються представником – то додатково його паспорт, ідентифікаційний код і відповідна довіреність.
Також потрібна письмова заява на вчинення виконавчого напису, проте її можна скласти прямо на місці – в нашій нотаріальній конторі.
Зверніть увагу!
- Здійснити виконавчий напис нотаріус може лише протягом 3 років з моменту, коли з’явилося право вимоги. Тому важливо не пропустити термін давності.
- Ми наполегливо рекомендуємо завіряти договори позики нотаріально це дозволить в разі неповернення боргу істотно заощадити час і гроші.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.